سیاست مؤسسه

 

زمان و سرمایه شن‌های ساعت‌شنی نیستند، وقتی وکیلتان قاضی شماست: یکی از موانعی که در دادگاه‌ها و رسیدگی قضائی، از رسیدن موکل به حقش جلوگیری می‌کند و در بسیاری موارد سبب می‌شود افراد برای رسیدگی به حقوق خود اصلا اقدامی نکنند، صرف هزینۀ دادرسی و از دست ‌رفتن سرمایۀ گرا‌‌ن‌­بهای وقت است. سیاست ما این است که در نقش داور امور حقوقی شما، به‌نحوی بر قراردادها و توافق­‌هایتان نظارت کنیم که اختلاف­‌های حقوقی با طرف مقابل به حداقل ممکن برسد و هنگام اختلاف­ نیز به­‌عنوان داور میان شما و طرف دعوای حقوقی، بدون هزینۀ دادرسی و اتلاف وقت و بهره‌گیری از کارشناسان برای تعیین سود هر دو طرف دعوا، در زمانی کمتر قضاوت می‌کنیم.

به مسائل بومی جهانی بنگرید، بر ما تکیه زنید و همه چیز را از پیش ببینید: معتقدیم هر مُشکل شما در کشورتان به مسائل و عللی جهانی پیوند خورده‌ است، افراد چندتابعیتی و بازرگان این نکته را کاملاً تجربه کرده‌اند. پس وکیل و کارشناس حقوقی، هم بر حقوق کشور بومی و هم بر حقوق سایر کشورها برای مثال اتحادیۀ اروپا باید مسلط باشد تا بتواند مشکل شما را برطرف کند. کارشناس حقوقی باید بتواند مشکلاتحقوقی بعدی مُراجع خود را پیش‌بینی کند و فقط به مسئلۀ کنونی او اکتفا نکند.

 

 اعتماد و اطمینان خود را پنهان کرده­‌اند؛ با تجربۀ گران‌سنگ ما آشکارشان کنید: دیرزمانی است که دیگر وکیل منجی نیست و دفتر او محل امنی را به‌یاد نمی‌آورد؛ تنها راه بازگشت اعتماد و امنیت، این است که از حقوق خود و نحوۀ دستیابی به آن آگاه باشید زیرا این‌گونه کسی نمی‌تواند به بهانۀ احقاق حق، بر مُراجع خود هزینه‌های گزاف بار کند: ناآگاهی از حقوق خود و فرایندهای دادرسی و قضائی سبب می‌شود موکلان نتوانند نسبت میان هزینه­ و کار انجام­‌شدۀ وکیل را ارزیابی کنند و همین ناآگاهی نیز راه را بر وعده‌هایی باز می­‌کند که ادعای یافتن راه میان‌بُر و سریع‌تر در دستگاه قضا را دارند. از سوی دیگر ناآگاهی از حقوق یکدیگر سبب می‌شود در قراردادها و معاملات، بازرگانان و شاغلان به یکدیگر بی‌اعتماد باشند و فضای صادقانه‌ای را در کسب‌وکار خود تجربه نکنند. موسسۀ محقق و همکاران در جلسات مشاوره تنها به شنیدن مشکلات موکلین و ارائۀ راه‌کار حقوقی بسنده نمی‌کند. این مؤسسه وظیفۀ خود می‌داند در جلسات مشاوره، پیش از هرچیز شما را از حقوقتان آگاه کند تا نشان دهد بازگشت اعتماد و امنیت خواه در رابطه‌ با وکیل و خواه در کسب‌وکار، از این طریق شدنی است.